Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

společnost

Béatrice Radosa

Mezikulturní nepochopení. Otrokyně zahalené nechodí.

Já budu muset začít dávat sluníčkům hodiny multikulturalismu. Nejspíše kvůli intenzivnímu zachraňování světa od různých zlých fobů, nemají vůbec čas si prostudovat věci ohledně svých milovaných chráněnců.

12.1.2016 v 16:24 | Karma článku: 44.49 | Přečteno: 6026 | Diskuse

Béatrice Radosa

Slumy v Evropě

Je mi až záhadou, že naši zcestovalí (jak o sobě tvrdí) sluníčkáři, co neustále jsou někde v cizokrajné, nejlépe muslimské zemi, a přitom nevídí věci více než zjevné. A tak trochu chci dát do perspektivy a souvisloti věci z mých cest po světě. Znám Paříž, část mé rodiny tam žije. Také znám řadu zemí z Blízkého východu, severní Afriky a Indii. Když jsem naposledy byla v Paříži (ještě před uprchlickou krizí), byla jsem až zděšená, kolik lidí i v centru Paříže, žije na své matraci na ulici, a jak moc je organizovaných gangů, které se snaží vytahovat peníze z lidí. Paradoxní je, že policie neustále jen měla práci s tím, aby "rozprášila" skupinky Afričanů, které se snažily jen tak (a vlastně i poctivou prací) vydělat si peníze tím, že prodávaly suvenýry kolem Eiffelovy věže (protože problém u nás v Evropě je, že na každou blbinu musíš mít povolení, aby neunikaly daně), přitom v jejich zemích by jim na tohle nikdo nic neřekl. Lepší něco prodávat bez povolení ( to většinou ani nevědí co je), než krást. Na druhé straně, policie dělala, že nevidí všechny Indo-pákistánské organizované gangy, které rychle pochopopily, že za "charitu" jim nikdo nic dělat nebude, a tak tam v zimě bez pořádného oblečení i obuvy obcházeli turisty a snažili se dostávat z lidí peníze na nespecifikovanou charitu, kde bylo jasné, že beztak ty obdržené peníze půjdou nějakému jejich "šéfovi", a snad takhle alespoň mají kde přespávat. Dost podobnou zkušenost mám i z Osla.

3.5.2015 v 1:10 | Karma článku: 37.98 | Přečteno: 2332 | Diskuse

Béatrice Radosa

Islám X západní civilizace

Modním názorem dneška je, že všechny kultury si jsou rovné. Zároveň se nám multikulturalisté snaží dokázat, že pestrost za každou cenu, je pro nás obohacující. Je ovšem zajímavé, že ve stejnou chvíli, názory s kterými nesouhlasí, prohlašují za extrémistické, a to už za blahodárnou pestrost názorů nepovažují. Sami využívají názor, že ne všechny názory a přesvědčení si jsou rovná, ba dokonce, že některá jsou škodlivá. Rozhodně na tom není nic špatného. Je to základ alespoň nějaké snahy hodnocení a porovnávání. Problém je, když se snaží fakta relativizovat. S relativismem se nedá dojít k závěru, a bez závěru neexistuje řešení. Je zajímavé, že jak jsou aktivní s relativismem a omlouváním každé nemorání nechutnosti, v těch případech, kde jim zvoní dost pomatený emocionálně-ilogický alarm typu "zachraňování koťátek", tak v případech pro ně „nehodících se“, se ani nepokusí zapnout alespoň základ logiky, natož aby své protivníky také tak horečnatě omlouvali.

27.5.2014 v 11:50 | Karma článku: 39.32 | Přečteno: 2966 | Diskuse

Béatrice Radosa

Kde rodit?

Nejsme sice opice, ale ani roboti. Nejdříve budu mluvit o své vlastní zkušenosti, jak se narodil můj syn v porodnici.

7.10.2013 v 16:13 | Karma článku: 20.91 | Přečteno: 2045 | Diskuse

Béatrice Radosa

Béatrice I.

Abych zajistila vyváženost pohlaví, tak se také hlásím se svým královským programem do demokratického zvolení nového českéo monarchy, v rámci časopisu Reflex. Sice trošku s křížkem po funuse, ale nemohla jsem skousnout, že ve vybraných kandidátech není žádná žena.

2.8.2013 v 14:30 | Karma článku: 10.01 | Přečteno: 878 | Diskuse

Béatrice Radosa

Časopis Respekt si zaslouží PC/MC respekt.

V Respektu vyšel článek o Karlu Goldmannovi, takzvaně vystupujícím také pod pseudonymem Karel Roztočil, který, jak píší v Respektu, stojí za recesistickou iniciativou “ Čechy v ČR nechceme”. Já bych však spíše napsala rasistickou iniciativou.

30.7.2013 v 13:08 | Karma článku: 30.64 | Přečteno: 3756 | Diskuse

Béatrice Radosa

Život jsou kejkle aneb Ind, exmuslimka a Landa

Tak jsme takhle na jednom z našich prvních rande poslouchali s mým Indem muziku. Z jeho iphonu. Měl tam písničky i od Landy a hned mi velice seriozně povídal, že by se s ním přál setkat. Normálně na pivku, ne jako s celebritou, ale s týpkem Landou, pač si myslí, že to je zajímavý člověk. Že slyšel o jeho ex-nacistické minulosti, ale že lidé se mění, a nejdůležitější stejně je charisma, síla v názoru a vývoj. Tohle všechno Landa má. Nemohla jsem něž souhlasit, neboť Landa je taky můj oblíbenec. Nejenom kvůli jeho velice dobré hudbě, kterou lidé taky kritizují, což je spíše otázka vkusu., ale také protože si myslím, že prostě je hustej borec. Očividně Landa zaujal mého Inda i přes to, že neumí česky, charisma a emoce se přes zpěv, projev a hudbu dají vycítit dobře, i když nerozumíme slovům.

11.12.2012 v 0:20 | Karma článku: 21.13 | Přečteno: 2407 | Diskuse

Béatrice Radosa

Co když má doma Arabku a ne Araba?

Všude čteme příběhy o tom, jak Evropanka se zakoukala do cizince z arabského světa. O těch příbězích, které dopadly dobře moc nevíme, za to příběhy typu „Bez dcerky neodejdu“ se stávají jedinou možnou šablonou, kam zařadit všechny tyto kulturně smíšené páry.

5.5.2011 v 13:22 | Karma článku: 17.20 | Přečteno: 2590 | Diskuse

Béatrice Radosa

Pan Valentin Kusák je významná osoba Čechů

Jeho věhlas se dostal už všude – dokonce i do Egypta ke Koptům, kteří vidí jedinou možnost své záchrany, právě v panu Kusákovi.

10.2.2011 v 15:24 | Karma článku: 15.18 | Přečteno: 2477 | Diskuse

Béatrice Radosa

Můj večer na stránce Islám v České republice nechceme

I já jsem zavítala na tyto stránky na facebooku. Dostala jsem informace, že tam uveřejnili mojí fotku, kterou objevili na mém FB profilu a uveřejňují mé články. Tak jsem se tam podívala. Z recese jsem jim tam rovnou přidala aktuální nový článek, aby třeba nebyli pozadu, a abych jim ušetřila alespoň trochu práci, v jejich hledání všeho, kde je slovo islám, muslim, Soňa Diartová, Lucie Jíchová, nebo mé jméno.

10.12.2010 v 15:05 | Karma článku: 20.67 | Přečteno: 4455 | Diskuse

Béatrice Radosa

Izrael X Palestina

ůvodně jsem měla v plánu psát článek na úplně jiné téma. Nějak jsem ale měla velké nutkání reagovat na články blogerů, které vyšly na téma ohledně Izraele a Palestiny, tady na Idnes. Jelikož původně jsem chtěla psát článek, který neměl mít nic společného s politikou, povedu to z pohledu mého , ne politicky zaujatého, spíše z lidského hlediska, na základě historických událostí a událostí dneška a na základě mého úsudku. Nechci sem tahat nějaké zaujaté pohledy, ano, mám přátele Palestince, ale nemám kvůli tomu nějaký zaujatý pohled, protože nejsem Palestinec a v rodině žádného nemáme. Zároveň jsem se nenarodila ani jako Židovka, ale mám přátele Židy, někteří z nich jsou i mými velice dobrými přáteli. Tudíž nechci psát zaujatě, chci se zaměřit spíše na problematiku z jiného hlediska než pouze politického. Ano, někteří by mohli říct, že můžu mít zaujatá, vzhledem k tomu, že jsem Muslimka, jenže to nijak nesouvisí s problémem Palestinců, jelikož Palestinci jsou jak Křesťané, tak i Muslimové.

23.11.2010 v 17:21 | Karma článku: 9.41 | Přečteno: 1870 | Diskuse

Béatrice Radosa

O Arabech bez cenzury

Často slyšíme, jak nějaká chudinka z Evropy naletěla nějakému Arabovi, div jí neusiloval o život. Tento článek bych chtěla napsat jako návod, pro pochopení mentality arabských mužů, a aby dívky, které stojí před rozhodnutím, zda být či nebýt s Arabem věděly, do čeho se případně pouštějí. Když si člověk vybírá svého životního partnera, tak určitě si nevezme prvního, na koho narazí, a až po důkladném uvážení, zda spolu můžou v klidu jeden vedle druhého žít, pak teprve dělají nějaká životní rozhodnutí. Stejně tak to platí i u Araba. Zjistit si o něm co nejvíce a o jeho rodině. Tím spíše že má odlišnou mentalitu, musejí se navzájem lépe poznávat a lépe se snažit navzájem pochopit. Je to úplně stejné, jako kdyby se slečna rozhodla jít do vztahu s Číňanem, Mexičanem či Indem.

23.10.2010 v 14:24 | Karma článku: 25.33 | Přečteno: 6193 | Diskuse

Béatrice Radosa

Život v 21. století

Žijeme ve 21. století. Považujeme se za vyspělou civilizaci. Máme tolik vynálezů, které by mohly pomoci lidstvu. Zatím to ale spíše vypadá, máme tolik vynálezů, které nám mohou způsobovat bolest, zabít dítě, rodiče, manžela, manželku, sourozence a jiné osoby nám blízké.Jsme přeci ponaučeni historií, tudíž můžeme vést dobrou politiku, znát taktiku vyjednávání, víme jak dosáhnout mírových dohod. Jsme vyspělí, tak víme jak odstranit neduhy naší společnosti. Nikdo ale nic nedělá. Dělat svět lepším nejsou zájmy dnešní doby. Jak koho vykořisťovat, vyvolávat nesmyslné konflikty, aby jedny státy byly vyspělé na úkor druhých, jak napadat ty státy, kde jiné státy mají své zájmy. To je dnešní svět. Všichni si myslí, že Obama vyřeší všechny problémy světa. Lidé dávají veškerou zodpovědnost a naděje za celý svět na hlavu jednoho člověka. Co ale dát tuto zodpovědnost na všechny představitelé všech států? Co takhle aby naše vlády, opravdu cítily zodpovědnost a pečovaly o svůj stát i o své sousedy, když jim občané vložili svou důvěru? Přesnější by spíše bylo, jak prosadit svoje osobní zájmy a namastit si kapsy skrze své voliče.

20.10.2010 v 16:21 | Karma článku: 13.22 | Přečteno: 2689 | Diskuse
Počet článků 113 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3824

Exmuslimka, protiislámská aktivistka, členka  Bloku proti islámu, a také tantrička, jogínka, čarodějka, feministka...a dyžtak mě najdete tady: https://www.facebook.com/neislamBeatriceRadosa?fref=tsNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.